رد کردن لینک ها

سرگذشت شیشلیک شاندیز

  شیشلیک ارم شاندیز غذایی قدیمی و اصیل که کسی به سادگی از آن نمیگذرد.شما حاضرید از یک سیخ گوشت کباب شده لذیذ بره بگذرید؟

  اما این گوشت بره چه سرگذشتی دارد. در این مقاله ما شما را  با این غذای ایرانی آشنا میکنیم.همچنین اطلاعات مفیدی را درباره شیشلیک ارم شاندیز برای شما توضیح میدهیم.

شیشلیک از کجا آمده!!!

  در اصل این واژه باید«ششلیک»گفته شود ولی به مرور زمان با توجه به تغییرات لهجه ها و گویش ها برای راحتی تلفظ،آن را شیشلیک صدا میزنند. از لحاظ لغوی شیشلیک یک کلمه ی آذری است.معنای آن گوشت(لیک) کشیده شده است که به سیخ(شش)است.

  شیشلیک یکی از غذاهای قدیمی و سنتی منطقه شاندیز محسوب میشود.این ادعا به این دلیل است که نام این غذا ابتدا در اوایل دوره پهلوی اول در کافه ها ورستوران های کوچک که در مسیر مشهد به شاندیز بودند دیده و به گوش میرسید.

  دو داستان متفاوت درباره ی اینکه اولین شیشلیک را چه کسی به سیخ کشید؛وجود دارد.

شیشلیک ارم شاندیز

داستان اول

  داستان اول اینگونه است که اولین بار فردی به نام (کریم شیشلیکی) حدود 50-40 سال پیش در شهر مشهد به روی ذغال گذاشته شد.

  کریم در ییلاق کوکاکولا صاحب یک کافه بود.مکانی پرت ولی در عین حال دنج.کریم به مشتریانش احترام بسیاری قائل بود و برای اثبات حسن نیتش نوعی کباب مخصوص برایشان ابداع کرد.بعد ها همین کار باعث افتخار غذاهای مشهدی شد و علاوه بر این وارد حوضه زبان شناسی و فرهنگ ایرانیان شد.

شیشلیک ارم شاندیز

داستان دوم

  اما نام دیگری که درقسمت دیگر تاریخ به چشم میخورد،حاج علی صفدری است.با توجه به داستان های نقل شده،روزی حاج علی صفدری قصد داشت که از مشهد به شاندیز بیاید؛اما هر چقدر صبر میکند وسیله ی نقلیه ای پیدا نمیکند.در همین حال با خود فکر میکند که راهی پیدا کند تا مردم مشهد بیشتر به شاندیز بیایند و این شهر رونق بگیرد.حاج علی که یک نانوای ساده بود اما او تصمیم گرفت تا با تاسیس کبابی و چایخانه ای بیشتر به مردم خدمت کند.سرانجام با تلاش های مستمر خود و دسوزی همسرش حاج علی صفدری برای نخستین بار در کافه خود غذایی با نام شیشلیک را به مردم عرضه کرد.

شیشلیک ارم شاندیز   با تمام این گفته ها و دو روایت متفاوت که نقل شده است؛نکته مهم و حائز اهمیت این است که هر دو روایت در مشهد اتفاق افتاده است.با توجه به شواهد هر ساله تعداد بسیار زیادی از جهانگردانی که برای بازدید از شهر مشهد مقدس می آیند،به منطقه طرقبه و شاندیز هم میروند و از مکان های تفریحی و مراکز تجاری آنجا نهایت بهره را میبرند.

ولی یکی از بهترین تجربه های آنان بدون شک خوردن غذای اصیل شاندیزی یعنی شیشلیک شاندیز است که حس فوق العاده ای را برای آنان به ارمغان می آورد. 

شیشلیک ارم شاندیز را شاهانه بخوریم     

  شیشلیک را نیز مانند اکثر غذاها میتوان در خانه کباب کرد و نوش جان کرد.اما نکته قابل توجه این است که شما هر چقدر هم سعی کنید تا شیشلیک بی نظیری را آماده کنید،نمیتوانید مثل رستوران ها شیشلیک را مزه دار و خوشمزه درست کنید.

رستوران ها مخصوصا رستوران های شاندیز هدفشان تهیه بهترین شیشلیک است که جای دیگر نتوان مثل آن را یافت.بخاطر همین هدف مشترک،رقابت میان رستوران داران سنگین و تنگاتنگ است.رستوران های کمی میتوانند در این عرصه پا به پای رقبا بتازند زیرا انتخاب و استفاده از بهترین آشپزها و بهترین گوشت بره و مواد اولیه و تبلیغات مناسب و پربازده،کار دشواری است و هر مدیری نمیتواند از پس تمام این موارد بربیاید.

  یکی از رستوران های محبوب و دوست داشتنی که هدفش بهترین بودن در این رقابت بوده و هست؛ رستوران ارم شاندیز است.رستوران ارم از ابتدا سعی داشته تا با غذاهای با کیفیت لبخند رضایت را به لبان مشتریان بیاورد.علاوه بر تمام اینها رستوران ارم شاندیز با  بیش از 40 سال سابقه از اصیل ترین و قدیمی ترین رستوران های مشهد و شاندیز است.

شیشلیک ارم شاندیز

  رستوران ارم با انتخاب بهترین آشپزها،بهترین مواد اولیه،گارسون ها و بهترین و کامل ترین منوها، حسن نیت خود را طی سالها به اثبات رسانده است.

  شیشلیک ارم شاندیز و چلوگوشت ارم شاندیز جزو غذاهای اصلی این رستوران به شمار میروند.غذاهای دیگر این رستوران شامل جوجه کباب و کباب برگ است.لازم بذکر است که شما با تهیه هر یک از این غذاها میتوانید از انواع نوشیدنی،دسر،سالاد و چاشنی های غذا و میز سلف رستوران نهایت استفاده را بکنید و یک شب زیبا و رویایی را تجربه کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پیج قسمت VIP

پیج باغ سنتی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

به گفتگو بپیوندید