رد کردن لینک ها

جوجه کباب غذای ایرانی نیست

  جوجه کباب یکی از اصیل ترین غذای ایرانی است کمتر کسی را پیدا میکنید که یکبار آن را نخورده باشد.در پایان این مقاله اطلاعات شما درباره این غذای سنتی بیشتر خواهد شد.همچنین طرز تهیه یک جوجه کباب عالی را نیز می آموزید.

چرا جوجه

  امروزه جوجه کباب تکه های ران یا سینه مرغ تهیه میشود؛ولی در گذشته این غذا از جوجه مرغ بدست می آمد یعنی جوجه را تکه تکه کرده و سپس در مایعی که شامل پیاز و زعفران و…است برای مدتی قرار میداندند و پس از آن گوشت های طعمدار شده را به سیخ می کشیدند و آنرا کباب میکردند.به همین خاطر آن را جوجه کباب نامیدند.

جوجه کباب رستوران ارم شاندیز 

جوجه کباب،غذای ایرانی نیست

  جوجه کباب یک غذای بین المللی است؛نه ایرانی.جوجه کباب در کشورهای انگلیسی زبان  با نام لاتین (chicken barbecue) شناخته میشود.

جایگاه جوجه کباب در ایران

  جوجه کباب جزو رده کباب های سنتی ایران میباشد. میتوان به جرئت ادعا کرد که یکی از محبوب ترین غذاهای ایران و ایرانیان است.میزان محبوبیت این غذا به قدری بین مردم زیاد است که کمتر رستورانی را پیدا میکنید که در منوی خود آن را قرار ندهد.استقبال مردم همیشه از جوجه کباب بالا بوده به طوری که هر ساله تعداد زیادی از مردم برای ادای نذر خود در مراسم های خود مانند عزاداری و برای پذیرایی در مجالس ختم و عروسی ها از چلو جوجه کباب استفاده میکنند.

روش های تهیه جوجه کباب

  در کل روش های زیادی برای پخت جوجه کباب وجود ندارد اما برای طمعدار کردن آن شیوه های بسیار زیاد و ترکیب های فراوانی وجود دارد.

  ابتدا باید ران یا سینه مرغ را تکه تکه کنید سپس باید مایع جوجه کباب را تهیه کنید.با توجه علاقه و سلیقه خود میتوانید مواد گوناگونی به آن اضافه کنی ولی موادی که در این مایع ثابت است آب،زعفران و پیاز است.سپس آن را به مدت حداقل 3 ساعت در مایع قرار دهید.در آخرآن را به سیخ بکشید و کباب کنید.میتوانید همراه با لیمو و گوجه آن را نوش جان کنید.

جوجه کباب رستوران ارم شاندیز

کجا یک جوجه کباب عالی بخوریم

  با تمام این گفته ها سوالی پیش می آید این است که کجا یک جوجه کباب خوب بخوریم.در شاندیز رستوران های گوناگونی هستند که جوجه کباب را در منوهایشان دارند ولی تعداد اندکی از آنها جوجه کبابی در خور شأن مشتریانشان ارائه میکنند؛یکی از این رستوران ها که همواره جلب رضایت مشتری را به عنوان هدف اصلی قرار داده است،رستوران ارم شاندیز است.این رستوران از ابتدا در تمام غذاهای خود از باکیفیت ترین و مرغوب ترین و مواد اولیه استفاده کرده است.آشپزها از زبده ترین و مجرب ترین ها هستند.غذاهای اصلی رستوران شامل:شیشلیک و چلوگوشت میباشد.از غذاهای دیگر میتوان به جوجه کباب و کباب برگ اشاره کرد.

  همانطور که گفته شد این غذا در جزو غذاهای پیشنهادی رستوران است.  زیرا از تازه ترین و سالم ترین گوشت و مواد اولیه در تهیه آن استفاده میشود.شما میتوانید در کنار این غذا از دسرها،سالادها و نوشیدنی های میز سلف رستوران لذت ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

پیج قسمت VIP

پیج باغ سنتی

شاید دوست داشته باشید

به گفتگو بپیوندید